NMK v primeru ponovne epidemije

Drage mentorice, dragi mentorji,

te dni smo prejeli kar nekaj klicev in vprašanj na temo Naše male knjižnice in morebitne ponovne razglasitve epidemije. Na uredništvu smo čez poletje strnili glave in sprejeli nekaj odločitev, za katere mislimo, da bodo vsem olajšali dneve v primeru zaprtja šol.

• Preko obveščevalnika vam bomo poslali PDF-je vseh knjig.
  • Poslali vam bomo PDF-ja Ustvarjalnikov.
  • Poslali vam bomo PDF pisma presenečenja. V kolikor boste želeli učencem poslati fizični izvod, vam ga bomo z veseljem poslali na šolo.
  • Bralni vlakec bodo lahko učenci sestavljali doma, na koncu pa nam boste sporočili skupno število vagonov, ki so se nabrali v domovih učencev.
  • Likovno-literarni natečaj bo potekal na spletu; priznanja in nagrade vam bomo poslali po pošti.
  • Predlagamo, da NAJ bralni kotiček izdelajo učenci doma, vi pa izberete tri najbolj izvirne in nam jih pošljete na sodobnost@guest.arnes.si.
  • Izvedli bomo obiske avtorjev in kvize preko aplikacije Zoom.
Seveda pa predvsem držimo pesti, da bo šolsko leto potekalo v že ustaljenih tirnicah in da ostanejo zgornje alineje samo “rezervni plan”.
KAKO SMO SE ZABAVALI V VPROJEKTU?
Več si oglejte v galeriji fotografij!

Vas zanima sodelovanje v Naši mali knjižnici, pa bi radi slišali še kakšno izkušnjo mentoric iz prve roke?

Nadvse nas je razveselilo mnenje Petre Likar Jan, mentorice z OŠ Toma Brejca Kamnik. Celoten opis njene izkušnje lahko preberete tudi v NMK časopisu!