Sončnica na rami, nagrada za spodbujanje veselja do branja

Rok za nagrado sončnica na rami je podaljšan do ponedeljka, 20. marca 2017.

Kulturno umetniško društvo Sodobnost International razpisuje nagrado za pedagoške delavce, knjižničarje in vse tiste, ki se ukvarjajo s spodbujanjem branja med otroki in najstniki. Namen nagrade je:

• nagrada za trud in prizadevnost na področju spodbujanja veselja do branja,
  • spodbujanje branja med otroki in najstniki,
  • ozaveščanje splošne javnosti o pomembnosti branja kakovostne literature.

Kandidate za nagrado lahko prijavijo:

• pedagoške ustanove,
  • knjižnice,
  • kolektiv pedagoške ustanove ali knjižnice,
  • razred učencev ali dijakov.

RAZPIS

Predmet:

KUD Sodobnost International, Suhadolčanova ulica 64, 1231 Ljubljana – Črnuče, razpisuje nagrado »sončnica na rami, nagrada za spodbujanje veselja do branja« 2016.

»Sončnica na rami, nagrada za spodbujanje veselja do branja« 2016 poteka pod okriljem projekta Naša mala knjižnica, ki ga finančno podpira Evropska komisija ter pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja.

Nagrada:

Nagrajenka oziroma nagrajenec prejme denarno nagrado v vrednosti 1000 €. Ustanova, v kateri nagrajenka oziroma nagrajenec izvaja svoj program za spodbujanje veselja do branja, prejme vrednostni bon v višini 100 €. Bon je unovčljiv v obliki nakupa knjig iz knjižnega programa KUD Sodobnost International in velja 12 mesecev od razglasitve nagrade.

Razpisni pogoji:

Predloge lahko podajo ustanove, ki delujejo na področju šolstva in izobraževanja, knjižnice ter posamezniki ali kolektivi, ki vsakodnevno spremljajo delo predlagane kandidatke oziroma kandidata. Vsak član žirije lahko poda po en predlog.

• je fizična oseba in ne ustanova,
  • deluje na področju vzgoje in izobraževanja,
  • dela z otroki in/ali mladostniki,
  • v svoje delo vključuje spodbujanje veselja do branja med otroki in/ali mladostniki.

Prijave na natečaj naj vsebujejo:

• opis inovativnega programa (2000–3000 znakov), ki ga kandidat/-ka izvaja in iz katerega bodo razvidni namen programa, ciljna skupina, potek, rezultati ter objave v medijih; prijavitelj lahko priloži morebitno gradivo, ki je nastalo ob izvajanju programa (fotografije, članke, posnetke, šolska izdaja knjige ali e-knjige, DVD ipd.),
  • kratek opis morebitnih drugih programov, ki jih izvaja kandidatka oziroma kandidat za spodbujanje veselja do branja),
  • izpolnjeno prijavnico.

Prijavnine ni.

Kriteriji za nagrado:

• izvirnost na področju spodbujanja veselja do branja ter inovativnost programa, ki ga kandidat/-ka izvaja,
  • število otrok in mladostnikov, ki sodelujejo v programu za spodbujanje veselja do branja, ki ga izvaja predlagani/-a kandidat/-ka (pri tem se upošteva odstotek sodelujočih otrok glede na velikost ustanove, v kateri kandidat/-ka deluje),
  • objave o izvajanju in rezultatih programa na spletni strani šole, v šolskem glasilu in v drugih medijih.

Nagrado prejme:

Kandidatka oziroma kandidat, ki izpolnjuje razpisane pogoje in ga izbere strokovna žirija.

Nominacija:

Žirija izbere tri nominirance, ki so predlagani za nagrado »sončnica na rami, nagrada za spodbujanje veselja do branja« 2016. Žirija se lahko odloči, da bo po vnaprejšnjem dogovoru nominirance obiskala in se seznanila z njihovim delom.

Predložitev prijav:

Prijavitelj pošlje predlog z opisom dela kandidata/-e skupaj s prijavnico na naslov: KUD Sodobnost International, Suhadolčanova ulica 64, 1231 Ljubljana – Črnuče, z oznako Za nagrado »sončnica na rami, nagrada za spodbujanje veselja do branja« 2016.

Rok za predložitev prijav:

Sreda, 9. marec 2016.

Sestava žirije:

Dr. Milena Mileva Blažić (predsednica), Jana Bauer (članica), dr. Marijanca Ajša Vižintin (članica).

Datum objave imen nominirancev:

Torek, 12. april 2016.

Datum podelitve nagrad:

Podelitev nagrade bo v maju 2016.

Informacije o razpisu so na voljo na KUD Sodobnost International, tel. 01 437 21 01,

e-pošta sodobnost@guest.arnes.si.

Pravilnik o nagradi